شارلوت دبل چاکلت

محصولات استفاده شده : کرم شکلات دراژه


طرز تهیه شارلوت دبل چاکلت

روش تهیه

  1. ابتدا رولت شکلاتی و گاناش شکلاتی را آماده کنید.
  2. کرم شکلات را طبق دستور روی بسته‌بندی آماده کنید و در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود. ظرف بزرگ‌تری را تا نیمه از آب و یخ پر کنید، ظرف کرم شکلات را در آن قرار دهید و مرتب هم بزنید تا خنک شده و به حالت نیم‌بند درآید. کرم شکلات را داخل حفره وسط رولت‌ها بریزید، سپس روی آن‌ را با لایه دیگری از بقیه رولت‌ها بپوشانید. روی ظرف را با سلفون بپوشانید تا از خشک شدن رولت جلوگیری شود. ظرف رولت را ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. پس از این مدت، شارلوت را از یخچال خارج کرده و در ظرف سرو برگردانید. شارلوت را با خامه قنادی تزیین و سرو کنید.

روش تهیه رولت شکلاتی

۴ عدد سفیده تخم‌مرغ را در ظرفی ریخته و با دور تند همزن برقی هم بزنید تا کف کند. ۶۰ گرم شکر را به‌تدریج به سفیده تخم‌مرغ اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا سفیده کاملا فرم بگیرد و شکر حل شود. ۴ عدد زرده تخم‌مرغ را به‌همراه ۴۰ گرم شکر و ۴/۱ قاشق چای‌خوری وانیل شکری در ظرف دیگری ریخته و با دور متوسط همزن برقی هم بزنید تا کرم‌رنگ و کشدار شود. ۲ قاشق غذاخوری عسل یا شهد و ۲ قاشق غذاخوری آب جوش را به زرده اضافه کرده و هم بزنید، سپس زرده را به مخلوط سفیده بیافزایید و به‌آرامی با لیسک هم بزنید تا مخلوط شوند. ۱۲۰ گرم آرد (الک‌شده) و ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو (الک‌شده) را به مایه آماده‌شده بیافزایید و به‌آرامی با لیسک هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند. کف سینی ۳۰×۴۰ سانتی‌متری را با روغن کمی چرب کرده و با کاغذ روغنی بپوشانید. مایه رولت را در سینی آماده‌شده بریزید و با پالت آن را صاف کنید. سینی را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فری که از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا بپزد. پس از این مدت، سینی را از فر خارج کرده و روی سینی رولت را با سینی بزرگ‌تر یا فویل آلومینیومی بپوشانید تا نان رولت خنک شود. در این فاصله گاناش را آماده کنید. پس از این مدت، سینی روی رولت را بردارید و نان رولت را از قالب جدا کنید، سپس روی آن مقداری پودر قند الک کنید. به کمک کاغذ روغنی، آن را رول کنید و ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. پس از این مدت، رول را باز کرده و کاغذ را جدا کنید. لایه‌ای از گاناش شکلاتی را روی رولت بمالید و مجددا آن را رول کنید و با کاغذ روغنی بپوشانید. رولت را یک ساعت دیگر در یخچال قرار دهید تا خنک شود. پس از این مدت، آن را به‌صورت ورقه‌های یک سانتی‌متری برش دهید. کف و دیواره‌های کاسه‌ای گود را ابتدا با کیسه نایلونی و سپس با رولت آماده‌شده بپوشانید، طوری‌که هیچ فضای خالی بین رولت‌ها وجود نداشته باشد.

 

روش تهیه گاناش شکلاتی

۱۰۰ گرم خامه قنادی را در قابلمه‌ای روی حرارت ملایم بریزید تا گرم شود، سپس ۱۵۰ گرم شکلات تلخ (خردشده) را به آن بیافزایید و هم بزنید تا شکلات ذوب و مخلوط یکدست شود. فورا قابلمه را از روی حرارت بردارید و در دمای محیط بگذارید تا خنک شود.