موس‌کیک شاتوت

محصولات استفاده شده: پودر ژله شاتوت


طرز تهیه موس‌کیک شاتوت

روش تهیه

ابتدا کیک اسفنجی را آماده کنید و با استفاده از چاقو به‌صورت گرد برش بزنید.
یک بسته از پودر ژله را طبق دستور روی بسته‌بندی آماده کنید، سپس در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود. بسته دیگر پودر ژله را به‌همراه ۲/۱ پیمانه آب جوش در ظرف نسوزی ریخته و مخلوط کنید. ظرف را روی حرارت بخار آب جوش قرار دهید و هم بزنید تا ژله کاملا در آب حل شود. پوره تمشک را به آن بیافزایید و هم بزنید، سپس از روی حرارت برداشته و بگذارید کمی خنک شود و حالت نیم‌بند پیدا کند. خامه قنادی را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا فرم بگیرد، سپس مخلوط پوره و ژله را به آن بیافزایید و به هم زدن ادامه دهید تا موس آماده شود.
یک برش از کیک را در قالب‌های تک‌نفره قرار دهید، سپس نیمی از موس را روی آن‌ها بریزید و با پالت سطح آن‌ها را صاف کنید. لایه دیگر کیک را روی موس بگذارید، سپس ژله خنک‌شده را روی آن بریزید. بقیه موس را روی لایه کیک قرار دهید و مجددا یک برش از کیک را به‌عنوان لایه آخر روی موس قرار دهید. موس‌کیک را ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده شود. پس از آن، از یخچال خارج کرده، روی آن‌ها را با سس شکلات و شاتوت تزیین و سرو کنید.

روش تهیه کیک اسفنجی

۴ عدد زرده تخم‌مرغ، ۱۲۰ گرم شکر و ۴/۱ قاشق چای‌خوری وانیل را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا شکر کاملا حل شده و زرده تخم‌مرغ کرم‌رنگ و کشدار شود. ۳ قاشق غذاخوری آب‌جوش به آن اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مایه یکدستی حاصل شود. ۴ عدد سفیده تخم‌مرغ را در ظرف دیگری ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد، سپس مخلوط زرده تخم‌مرغ را به‌‌آرامی به آن اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا کاملا یکدست شود. ۱۲۰ گرم آرد، ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو و ۲/۱ قاشق چای‌خوری بیکینگ‌پودر را در ظرفی مخلوط و الک کنید و در سه مرحله به مخلوط بالا اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا مایه کیک آماده شود. کف قالب ۲۰×۳۰ سانتی‌متری را با کاغذ روغنی بپوشانید و مایه کیک آماده‌شده را در آن بریزید، روی آن را با پالت صاف کرده و چندین بار به‌آرامی روی سطح کار بکوبید تا هوای اضافی آن خارج شود. قالب را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فری که از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید قرار دهید تا کیک بپزد. پس از این مدت، کیک را از فر خارج کرده و بگذارید خنک شود، سپس با  استفاده از پالت، کیک را از دیواره قالب جدا و آن را خارج کنید.