کیک پنیر آلبالو

محصولات استفاده شده: پودر ژله آلبالو


طرز تهیه کیک پنیر آلبالو

روش تهیه

  1. ابتدا کیک اسفنجی را آماده کنید. پس از اینکه کیک کاملا سرد شد، چاقو را با فاصله یک سانتی‌متر از لبه قالب، دور تا دور کیک بچرخانید و برش بزنید، سپس داخل کیک را خالی کنید (دقت کنید کف کیک سوراخ نشود).
  2. یک بسته از پودر ژله را با ۲/۱ پیمانه از شیر در ظرف نسوزی بریزید و مخلوط کنید، بگذارید ۵ دقیقه بماند، سپس ظرف را روی حرارت بخار آب جوش قرار دهید و هم بزنید تا ژله کاملا در شیر حل شود.
  3. بقیه شیر و شکر را در تابه‌ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شیر گرم و شکر ذوب شود، سپس مخلوط ژله را به آن بیافزایید و پس از کمی هم زدن، تابه را از روی حرارت بردارید.
  4. پنیر خامه‌ای را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا یکدست شود. مخلوط شیر و ژله را به‌تدریج به آن اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مایه یکدستی حاصل شود. آلبالو را به آن بیافزایید و ظرف را ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید؛ هر ۱۰ دقیقه ظرف را خارج کرده و هم بزنید تا مایه غلیظ و حالت نیم‌بند پیدا کند. پس از این مدت، مایه را از یخچال خارج کرده و داخل حفره خالی کیک اسفنجی بریزید. کیک را یک ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد.
  5. در این فاصله، بسته دیگر پودر ژله را طبق دستور روی بسته‌بندی آماده کنید و پس از نیم‌بند شدن، آن را به‌آرامی داخل حفره کیک روی لایه زیرین بریزید. کیک را یک ساعت دیگر در یخچال قرار دهید تا لایه رویی ببندد. پس از این مدت، روی کیک را به دلخواه تزیین و سرو کنید.

 

روش تهیه کیک اسفنجی

۳ عدد زرده تخم‌مرغ، ۹۰ گرم شکر و ۸/۱ قاشق چای‌خوری وانیل را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا شکر کاملا حل شده و زرده تخم‌مرغ کرم‌رنگ و کشدار شود. یک قاشق غذاخوری آب‌جوش به آن اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید تا مایه یکدستی حاصل شود. ۳ عدد سفیده تخم‌مرغ را در ظرف دیگری ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا کاملا فرم بگیرد، سپس مخلوط زرده تخم‌مرغ را به‌‌آرامی به آن اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا کاملا یکدست شود. ۹۰ گرم آرد و ۲/۱ قاشق چای‌خوری بیکینگ‌پودر را در ظرفی مخلوط و الک کنید و در سه مرحله به مخلوط بالا اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا مایه کیک آماده شود. کف قالب ۲۳ سانتی‌متری را با کاغذ روغنی بپوشانید و مایه کیک آماده‌شده را در آن بریزید، روی آن را با پالت صاف کرده و چندین بار به‌آرامی روی سطح کار بکوبید تا هوای اضافی آن خارج شود. قالب را ۳۰ دقیقه در طبقه وسط فری که از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا کیک بپزد. پس از این مدت، کیک را از فر خارج کرده و بگذارید خنک شود، سپس با  استفاده از پالت، کیک را از دیواره قالب جدا و آن را خارج کنید.